Kask motocyklowy Shoei NXR2 Prologue TC-10 (biały / niebieski / czerwony)

SKU
MD97254-MAIN
SZYBKA WYSYŁKA
BEZPIECZNA PŁATNOŚĆ

Opis

NXR2 - Czystość dopracowana

Sportowy kask szosowy

Całość to zawsze więcej niż suma części.
Wysokiej jakości kask sportowy składa się z takich elementów jak: wygodne dopasowanie, wydajna wentylacja, sprawdzona aerodynamika, niezawodne bezpieczeństwo i maksymalny komfort noszenia.
Ale to właśnie nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu kasków motocyklowych, bezkompromisowo wysoka jakość wykonania i oparte na badaniach spojrzenie na wymagania motocyklistów dnia dzisiejszego i jutrzejszego pozwoliły przekształcić te cechy w wysokiej klasy kask sportowy: kompaktowy i lekki SHOEI NXR2, nawiązujący do tradycji wysokiej jakości kasków sportowych z serii XR.

Bezpieczeństwo
Zewnętrzna powłoka wykonana z materiału AIM (Advanced Integrated Matrix), w połączeniu z systemem rdzenia polistyrenowego składającego się z kilku elementów o różnej zdolności absorpcji, zapewnia optymalną ochronę przed uderzeniami.
Nowo opracowany dla modelu SHOEI NXR2 wizjer CWR-F2 o dwuwymiarowym kształcie, umożliwia pozbawione zniekształceń i bardzo naturalne widzenie. Wzmocnienia na górnej i dolnej krawędzi przyłbicy zwiększają jej sztywność na skręcanie, a mechanizm blokujący, umieszczony teraz w środkowej części, zapobiega przypadkowemu otwarciu przyłbicy. Można ją szybko i bez użycia narzędzi wymienić i wyregulować dzięki udoskonalonemu mechanizmowi z poprzedniego modelu.
Powiększona, przeciwmgielna soczewka PINLOCK®EVO z zakresu dostawy kasku umożliwia niezakłóconą widoczność w dużej części użytkowego pola widzenia, nawet w trudnych warunkach pogodowych, dzięki punktom mocowania umieszczonym daleko z tyłu.
Pasek podbródkowy z podwójnym zapięciem D jest łatwo regulowany i utrzymuje kask bezpiecznie na miejscu.
W nagłych wypadkach można łatwo zdjąć poduszki policzkowe, co umożliwia delikatne zdjęcie kasku dzięki systemowi EQRS (Emergency Quick Release System).

Wygoda użytkownika
5 różnych rozmiarów skorupy zewnętrznej (XXS-S | M | L | XL-XXL | XXXL) sprawia, że NXR2 jest kompaktowym, lekkim kaskiem sportowym o szerokim zakresie rozmiarów. Jego niewielka waga odciąża mięśnie szyi, a tym samym zmniejsza efekt zmęczenia, zarówno podczas uprawiania sportu na torze wyścigowym, jak i podczas dłuższych wycieczek.
Trójwymiarowo wyprofilowana poduszka nagłowna, wstępnie ukształtowane poduszki policzkowe oraz poduszka paska podbródka są całkowicie zdejmowane i można je prać. Lekko szorstkie, ale miękkie i szybkoschnące materiały pokryciowe zmniejszają tarcie wkładek o skórę i zapewniają komfortowe odczucia. Nowo zaprojektowane poduszki policzkowe ułatwiają zakładanie i zdejmowanie kasku. Dzięki bardziej obszernej spodniej stronie zmniejszają one poziom hałasu u użytkownika. Poduszki na głowę i policzki są dostępne w różnych grubościach, co umożliwia indywidualne dopasowanie kasku.
Wyjmowane wkładki w obszarze uszu skutecznie przyczyniają się do redukcji hałasu.
Wyposażenie w obszarze uszu umożliwia instalację systemu łączności.

Wentylacja
6 wlotów wentylacyjnych i 4 wyloty wentylacyjne kasku SHOEI NXR2 są połączone poprzez rozgałęziony system wentylacyjny wewnątrz skorupy kasku i zauważalnie zmniejszają temperaturę i wilgotność wewnątrz kasku. Zapewniają one zawsze wystarczający dopływ świeżego powietrza dla rowerzysty bez zwiększania poziomu hałasu. W rezultacie wewnątrz kasku panuje przyjemny klimat, który zapewnia skoncentrowaną i niemęczącą jazdę, zarówno podczas sportowej jazdy na torze wyścigowym, jak i podczas motocyklowych wypraw do ciepłych krajów.
Suwaki zamykające wloty wentylacyjne są łatwe do wyczucia nawet w rękawicach.

Aerodynamika
Zintegrowany spojler z tyłu głowy stabilizuje kask przy większych prędkościach. Kompaktowa i aerodynamicznie zoptymalizowana konstrukcja SHOEI NXR2 zmniejsza opór powietrza i tendencję do unoszenia się w porównaniu z i tak już niskimi wartościami poprzedniego modelu. Skutecznie odciąża to mięśnie szyi rowerzysty i zmniejsza efekt zmęczenia nawet podczas dłuższych przejażdżek.
Generatory wiru na krawędziach przyłbicy i nowo opracowana uszczelka przyłbicy minimalizują wytwarzanie hałasu w obszarze przyłbicy.

Akcesoria
Do modelu SHOEI NXR2 dostępne są przyłbice w różnych odcieniach i z lustrzanymi powłokami, które można stosować zgodnie z wytycznymi homologacji ECE. Hełm jest standardowo wyposażony w przezroczystą wizjerkę typu CWR-F2. Przeciwmgielne soczewki PINLOCK®EVO można zamontować we wszystkich wizjerach tego typu, z których jeden jest dołączony do kasku.
W asortymencie akcesoriów SHOEI dostępne są podkładki pod policzki i głowę w różnych rozmiarach i o różnej grubości, aby zastąpić oryginalne podkładki lub dostosować kask do własnych potrzeb. Dostępne są również podkładka pod pasek podbródkowy, osłona oddechowa i kurtyna podbródkowa.

Zakres dostawy
W zakres dostawy kombinezonu SHOEI NXR2 wchodzi soczewka PINLOCK®EVO do stosowania w standardowej przyłbicy CWR-F2 oraz pasujące do niej zapasowe kołki.
Do kasku dołączone są również: osłona przeciwoddychowa, kurtyna podbródka, naklejki z logo SHOEI, oryginalna torba na kask SHOEI do delikatnego przechowywania kasku oraz olej silikonowy do pielęgnacji uszczelki wizjera i mechanizmu.
Instrukcja obsługi kasku oraz broszura "Jak prawidłowo używać kasku" zawierają cenne wskazówki dotyczące użytkowania, konserwacji i pielęgnacji kasku SHOEI NXR2.

.
Więcej informacji
Więcej informacji
WersjaWłókno szklane
MarkaShoei
Grupa wiekowaDorośli
KolorBiała
SezonPrzez cały rok
PłećUnisex
Malowaniebłyszczący
Opinie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kask motocyklowy Shoei NXR2 Prologue TC-10 (biały / niebieski / czerwony)
Często kupowane razem
Cena całkowita
Klienci, którzy oglądali ten artykuł, oglądali również